Střípky z tišnovské atletiky

Blažková na Zlaté tretře a v extralize
Sprinterka Hana Blažková se objevila 31. května v předprogramu Zlaté tretry, kde zaběhla 100 m trať za 12,03 s. V atletické extralize pak doběhla 3. na stovce (11,95 s) a 11. na 200 m (24,53 s).

Medaile z Mistrovství Moravy a Slezska
22. května v Ostravě si juniorka Blažková doběhla pro stříbro na MMaS v běhu na 200 m časem 24,50 s. Na žákovském MMaS 4. června v Ostravě pak
Aneta Seberová získala zlato na 200 m př. (29,95 s) a stříbro na 100 m př. (14,90 s).

Medaile z Mistrovství Jihomoravského kraje
Mladší žákyně Karolína Lamačová vybojovala stříbro ve vrhu koulí (10,07 m). Štafeta 4×60 m ve složení Ondrušková – Lamačová – Mašínská – Koláčná pak vybojovala bronz časem 33,85 s.

V pořadí již 32. čtyřboj pro mládež se uskutečnil v neděli 5. června na hřišti u ZŠ nám. 28. října. Padesát mladých závodníků soutěžilo ve čtyřech disciplínách (60 m, dálka, míček, vytrvalost). Vítězové jednotlivých kategorií: Maxim Soldmann, Gabriela Válková, Jakub Minařík, Aneta Hornová, Ondřej Machovský, Tereza Minaříková, Jonáš Hála, Karolína Lamačová, Kristián Konečný a Martina Dvořáčková. Podrobné výsledky lze nalézt
na www.aktisnov.cz. Atletický klub Tišnov těmito závody zahájil oslavy svých dvacátých narozenin.

YDWR 2022
Největší 24hodinová charitativní běžecká akce s názvem „You Dream, We Run“ proběhla 11.–12. 6. 2022 v Blansku. Výtěžek je věnován na sny handicapovaných lidí. Běžci přispívají jednak zakoupením triček a jednak za každé uběhnuté 400 m kolo na atletickém stadiónu v Blansku pak generální sponzor firma Synthon přidává další finance. V letošním roce jsme běželi pro deset snů, na stadiónu se objevilo přes 1 500 běžců z 51 týmů, kteří dokázali naběhat 35 542 kol, tedy přes 14 137 km. Z Tišnova dorazil již popáté tým s názvem „Atletika Tišnov“, ve kterém se vystřídalo 33 běžců.

I když jsme nepatřili mezi nejrychlejší týmy, i když jsme nedokázali udržet štafetový kolík v pohybu celých 24 hodin, přesto jsme rádi za tuto možnost pomoci lidem, kteří mají život těžší než my.