Příběhy našich sousedů opět v Lomnici

Příběhy našich sousedů opět v Lomnici

I v letošním školním roce jsme se rozhodli pro spolupráci s organizací Post Bellum, která „dokumentuje příběhy, na které se zapomnělo… vypráví je dál, zapojuje žáky a studenty… aby vzpomínky účastníků dějinných momentů umožnily poznávat podstatu totalitních režimů 20. století…“
Přes počáteční komplikace způsobené především epidemickou situací se sedm žáků VII. a VIII. třídy pod vedením učitelky dějepisu a paní  koordinátorky z Post Bella Martiny Fabian Sanders vrhlo statečně do práce.

O svoje vzpomínky na složitou cestu nejen ke vzdělání se s námi podělila paní Lea Pavlišová. Pozvala nás k sobě domů a žáci tam formou řízeného rozhovoru pořídili pomocí diktafonu 36minutovou nahrávku. K závěrečné prezentaci bylo nutné získané informace zpracovat. Rozhodli jsme se pro obrázky inspirované důležitými momenty ze života paní Pavlišové a audionahrávku. Pro její samotnou realizaci jsme si museli zajet do brněnského rozhlasu a svěřit se do zkušených rukou paní Karolíny Antlové, která nám pomohla se studiovou nahrávkou. Byl to obrovský zážitek!
Závěrečná slavnostní prezentace se konala ve středu 27. dubna 2022 ve Společenském a kulturním centru v Kuřimi.

Naši práci jsme tam mohli porovnávat s týmy z Lipůvky, Drásova a Kuřimi. Snažili jsme se náš projekt představit svědomitě a důstojně. Věřím, že se nám to povedlo! Posuďte sami: www.pribehynasichsousedu.cz/tisnovsko-blanensko-a-kurim/tisnovsko-blanensko-a-kurim-2021-2022/pavlisova-
-lea/ https://www.pribehynasichsousedu.cz/prezentace/tisnovsko-blanensko-a-kurim-27-4-2022/

Zvláštní poděkování patří městysi Lomnice za finanční podporu, bez které by se projekt nemohl uskutečnit!
Děkuji také Ivaně Horáčkové, Kateřině Havránkové, Natálii Kšicové, Veronice Mertové, Viktorii Pochopové, Elišce Pavelkové a Davidu Valouškovi za to, že dělali víc, než museli.

Marcela Mašková

Další článek:
Předchozí článek: