Kluci i holky zahájili sezónu

Kluci i holky zahájili sezónu

Basketbalové soutěže zahájily nový ročník a s nimi vstoupily do hry i naše týmy.

Naši žáci do 15 let (U15) zahájili sezónu dvojzápasem s týmem z jihočeských Kaplic. Jednalo se sice o prohrané, nicméně kvalitní zápasy. Už v prvním naše hráče zaskočil soupeř agresivní hrou, a ačkoli se kluci snažili soupeři (hrajícímu také soutěž U17) vyrovnat, byl bohužel nad jejich síly.  Každopádně si kluci zaslouží pochvalu za morální sílu, s níž se silnějšímu soupeři postavili čelem.
1. zápas SKB Tišnov – Kaplice 27:89,
2. zápas SKB Tišnov – Kaplice 36:98.
Nejlépe bodově se dařilo Havelkovi – 35 b. a Jelínkovi – 13 b.

Mladší minižáci U12 zahájili letošní soutěž OP zápasy na palubovce brněnských soupeřů. Po bojovném výkonu si kluci odvezli z obou zápasů cenné výhry, na které budou chtít v dalších zápasech sezóny navázat.
Basket Brno – SKB Tišnov 33:57
Skokani Brno B – SKB Tišnov 13:79.

Do soutěží vstoupily i naše dívčí týmy všech věkových kategorií.

Nejmladší minižákyně U11 hrající oblastní přebor nestačily na soupeřky z Prostějova: Tišnov–Prostějov 6:53 a 20:60.

I v OP U12 mladších minižákyň byly brněnské soupeřky nad možnosti našich hráček a zvítězily výrazným rozdílem: Žabiny–Tišnov 86:5.

Se soupeřkami z Pelhřimova už ovšem naše děvčata sehrála duel vyrovnaný: Tišnov–Pelhřimov 54:68.

Starší žákyně U15 v nadregionální lize držely krok se soupeřkami silného žabovřeského klubu, i když na vítězství to nakonec nebylo: Tišnov–Žabiny B 30:42 a 42:69. Ani v nadregionální lize kadetek U17 nebyl úvod sezóny ještě vítězný: Tišnov–Žabiny C 31:113 a 39:119.

Vítězně ovšem zahájilo oblastní přebor družstvo žen, když přehrálo blanenské soupeřky: Tišnov–Blansko 62:38.

Důležité je, že sezóna začala. Nejsme profesionální klub, jako některá družstva, proti kterým hrajeme a mají jiné ambice. Naše vize je, aby všechny basket bavil, děti pohybově rostly a výchovou jsme je posunuli do jejich dalšího života.

Zdeněk Havelek, Robert Bílý, Marek Knoflíček

Další článek:
Předchozí článek: