Šerkovický pétanque – turnaj září 2021

Původní turnaj 12. 9. 2021 (36 soutěžících dvojic, 28 párů dospělých a 8 párů dětí) byl z důvodu zaplavení hřiště při dešťové přeháňce v průběhu druhého kola zrušen.

Opakovaný turnaj se uskutečnil následující neděli 19. 9. 2021. Zúčastnilo se ho 25 soutěžících dvojic – 20 párů dospělých a 5 párů dětí. Počasí dovolilo odehrát plánovaná čtyři kola turnaje systémem „švýcar“, celkem 48 zápasů na kvalitně připravených hracích plochách.

Turnajem v kategorii dospělých prošlo bez jediné porážky družstvo – vítězná dvojice Tomáš a Honza Olbortovi, s jednou porážkou skončily na druhém místě dvojice Vláďa a Naďa Matuškovi, na třetím místě se umístili David Olbort – René Oulehla. Na čtvrtém místě skončila domácí dvojice Květoš Tesař – Laďa Kotlín.

Konečné celkové výsledky dospělých:
1. Honza a Tomáš Olbortovi (Brno)
2. Vláďa a Naďa Matuškovi (Brno)
3. David Olbort, René Oulehla (Tišnov)
4. Květoš Tesař, Laďa Kotlín (Šerkovice)
5. Martina Křičková, Pavel Pfeffer (Brno)
6. Vojta Tauš, Robin Petík (Šerkovice, Kuřim)

Kategorie dětí – konečné pořadí:
1. Kristina Malásková, Lucie Halouzková (Tišnov)
2. David a Lucka Tesařovi (Šerkovice)
3. Valinka a Míša Floriánovi, Lucie Rydvalová (Šerkovice, Blansko)
4. Josef Pavlíček, Štěpán Valíček (Šerkovice)
5. Kuba Říha a Nella Petíková (Šerkovice, Kuřim)

Medaile se symboly pétanque a věcné ceny pro všechny soutěžící věnovala obec Šerkovice a další sponzoři akce: