Charita Tišnov slaví 15 let

Charita Tišnov slaví 15 let

Koncert, beseda i komentované prohlídky

Charita slaví! V letošním roce se sešla hned tři krásná výročí. Charita Česká republika slaví sto let své existence a oslavy budou probíhat napříč republikou v průběhu celého roku. Diecézní charita Brno, jejíž jsme součástí, slaví třicet let své činnosti a Charita Tišnov už patnáct let pomáhá na Tišnovsku a Kuřimsku.

Charita vznikla před sto lety nikoli nějakým úředním rozhodnutím, ale ze snahy lidí pomáhat potřebným. Od svých počátků se charitní služby vysoce profesionalizovaly a v současné době najdeme v České republice přes 320 charit různých velikostí. Každá působí ve svém regionu, ale v době krizí či živelních katastrof se semknou a pomáhají jako celek.

První charitní službou, která působila na Tišnovsku, byla Domácí zdravotní péče, která tenkrát ještě spadala pod Charitu Rajhrad. V roce 2007 pak vznikla Oblastní charita Tišnov, která za patnáct let své existence ušla kus cesty. Dnes máme více než sedmdesát zaměstnanců, poskytujeme šest sociálních a dvě zdravotní služby, provozujeme půjčovnu pomůcek, pomáháme v rámci Charitní záchranné sítě a organizujeme dobrovolnickou pomoc.

U toho musíte být s námi – připravujeme zajímavý program
Pomáhat a nadále rozvíjet svoji činnost bychom ale nedokázali bez podpory obcí, farností, dobrovolníků i široké veřejnosti. Vy s námi utváříte celých patnáct let cestu pomoci potřebným v našem regionu a nesmíte tak na oslavách našeho výročí chybět. Srdečně vás tedy všechny zveme 17. června od 15.30 hod. do areálu Porta coeli, kde pro narozeninové odpoledne připravujeme program pro celou rodinu. Přímo v bazilice proběhne děkovná mše a v podvečer i koncert Tišnovského komorního orchestru, připravené jsou komentované prohlídky klášterního pivovaru a sadů, čeká na vás beseda o pečení s Petrou Burianovou (vítězkou pořadu Peče celá země) a chybět nebudou ani aktivity pro děti – skákací hrad, zdobení perníčků nebo třeba střelba z luku.

Marta Rémanová

Další článek:
Předchozí článek: