Nekvapil s Koscelníkem ve Vyškově s pohárem

Nekvapil s Koscelníkem ve Vyškově s pohárem

Rally Vyškov může považovat tišnovská posádka Lukáš Nekvapil – Roman Koscelník za svou takřka domácí, neboť do centra dění to mají přes tři kopečky a čtyři potůčky. Znalost rychlostních zkoušek na Hané tudíž hovořila v jejich prospěch. Lukyn s Romanem startovali v minulosti na Vyškovsku třikrát. V roce 2014 chytli s Hondou „bramboru“, o rok později se stejným vozem získala posádka v devítkách stříbro. Vloni Tišnováci s Oplem Adam R2 bodovali šestým místem ve třídě.

Letošní ročník Rally Vyškov měl v harmonogramu devět rychlostních zkoušek v délce 73,46 ostrých kilometrů. Ve třídě 6, kam je zařazen Opel Adam R2, bylo přihlášeno 20 posádek a byla to nejpočetněji obsazená třída soutěže. Draví Tišnováci bojovali na tratích zkoušek proti přesile soupeřů využívajících vozy Peugeot 208 R2, ale na jejich výkonu to znát nebylo. Kluci začali na osmém místě a po těsném a urputném boji doprovodil posádku početný fanklub na cílovou rampu, kde věčně usměvaví Tišnováci převzali pohár za třetí místo ve třídě 6. Velmi pěkné je i umístění v rámci rallysprint série, kde kluci i díky dvěma časům „na bedně“ obsadili čtvrtou příčku. Na závěr je třeba ještě doplnit 14. místo v absolutní klasifikaci (včetně čtyřkolek).

„Na Rally Vyškov, která je naše takřka domácí soutěž, jsme se těšili. Do soutěže jsme vstupovali s jasným cílem, a to získat pohár v nadupané třídě 6, což se nám nakonec podařilo, a úspěch jsme s fanoušky oslavili nejen na rampě. Třetí místo ve třídě a čtvrté v rámci RRS je dle nás pěkný výsledek. I když mohlo to být i lepší, nebýt ‚sporné‘ pětisekundové penalizace za ‚posunutí‘ retardéru. Video najdete na našem Facebooku NKmotorsport a posuďte sami, zda zhoupnutí balíku přes jeho vypouklou základnu je posunutím… Ale nestěžujeme si a nepláčeme. Každopádně jak by řekli fotbalisti, kontakt tam byl, takže pokutový kop byl nařízen. Soutěž jsme ale dokončili a závod si užili, a nutno dodat jen ‚další krásný den‘. Za tento úžasný výsledek a možnost startovat děkujeme především našim partnerům TNT Počernice, www.autodopravabrno.eu, Intertech, Sagitta, Zyksal, Geotest a v neposlední řadě městu Tišnov. Dále děkujeme Brynda racing za skvěle připravený vůz, velkou podporu a rady. V neposlední řadě musíme poděkovat našemu skvělému fanklubu, který nás hnal dopředu. DAJGAS!“ shrnul víkendové závodění Roman Koscelník.

 

Michal Beneš

Foto: Michal Beneš

Další článek:
Předchozí článek: