Tišnovská muzejní noc

Tišnovská muzejní noc

Fenomén Muzejních nocí patří již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí  návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání. V Tišnově si můžete vybrat z nabídky večerních prohlídek výstav a expozic Galerie Josefa Jambora a Muzea města Tišnova s bohatým dušičkovým programem, divadelními představeními a výtvarnými dílnami pro děti.

sobota 14. 11. 2020
Galerie Josefa Jambora, Brněnská 475, Tišnov

16.30 – Betonová sukně
Hraný příběh na motivy norské pohádky Kari, dřevěná sukně je velmi příbuzný naší Oslí kůži nebo Myšímu kožíšku. Hudba: Oivind Lilliemaehlum. Účinkuje: Eva Kratochvílová.

17.00 – Divadlo Loutky bez hranic
Příběhy malé Lupitiny González
Mexická oslava Dušiček je barevná, veselá a smrtečky i smrťáci se s radostí schází a společně vyprávějí své příběhy. Pojďme se podívat do rodiny malé Lupitiny González, kde právě začíná Día de los Muertos – mexický sváteční Den mrtvých. Bude se tančit, bude se zpívat a bude se vyprávět. I zde, v Zemi mrtvých, se všichni rádi od srdce zasmějí! Veselá loutková výprava do Mexika za tamní barevnou oslavou Dušiček, abychom si připomněli, že smrti není třeba se bát, protože je to přirozená součást našeho života. Pro děti od 4 let. Hraje: Dora Bouzková.

Výtvarná dílna po představení – výroba loutek.
Vstupné na divadlo: 80 Kč v předprodeji / 90 Kč na místě. Rodinné vstupné: 300 Kč (1 dospělý plus 3 děti).

19.00–21.00 – Komentované prohlídky výstavy Pavla Hayeka s dramatickým překvapením za účasti žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ Kláry Jírovské.

sobota 14. 11. 2020
Müllerův dům (Muzeum města Tišnova)
Jungmannova 80, Tišnov

18.30–21.00 – Halloween v muzeu – již tradiční pokračování ročníku oslavy Dušiček v muzeu s výtvarnými dílničkami, čtením strašidelných pověstí a příběhů z Tišnovska a překvapení za účasti žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ Kláry Jírovské.

18.30–21.00 – Večerní prohlídky stálé expozice muzea a výstavy architektonických návrhů revitalizace náměstí Míru.

Radka Kaclerová

Další článek:
Předchozí článek: