Art Periscope: Oslava deseti let unikátní výstavou

Art Periscope: Oslava deseti let unikátní výstavou

Spolek Art Periscope začal svoji činnost velkolepou výstavou fotografií, která se konala 1. března 2009 v galerii Jamborova domu v Tišnově. Na vernisáži se osobně představili pražští fotografové Ljuba Krbová, Ondřej Neff, Jan Svatoš, Jiří Vepřek a Václav Šilha. Od té doby uspořádali členové Art Periscope 54 výstav a uměleckých akcí, 10 výstav betlémů, vydali 10 nástěnných kalendářů a tři jedinečné publikace. Vše najdete na www.artperiscope.cz.

A proto jak jinak oslavit desetileté jubileum než další výstavou. Bude to unikátní akce s názvem Sedmkrát deset fotografií, na níž svoje snímky vystaví pražští fotografové Jan Saudek, Jan Svatoš a Ivan Král, město Brno zastoupí Vratislav Hnátek a Libor Teplý a tišnovský region Antonín Nahodil a Michal Beneš. Budou k vidění fotografie z Afriky, Islandu, Kambodže nebo také kolekce s názvy Příroda, Cesta světla, Lidská rodina nebo třeba Architektura ve fotografii.

Výstava, kterou pořádá spolek Art Periscope ve spolupráci s obcí Předklášteří a MěKS Tišnov, se uskuteční v prostorách obecního úřadu v Předklášteří od 2. do 10. března 2019. Na zahájení v sobotu 2. března vystoupí, kromě vystavujících fotografů, hudebník Roman Veverka se svým Modrým cimbálem, kterého známe z naší výstavy v ovčíně v roce 2017. Na derniéře v neděli 10. března vystoupí na Tišnovsku zcela poprvé skupina F. T. Prim z Brna se skvělým zpěvákem, kytaristou a skladatelem Alešem Bojanovským. Obě tyto kulturní akce uvádí tišnovská moderátorka Barbora Kulhánková.

Výstava bude otevřená každý den, a to od 9 do 17 hodin (vstupné 40 a 20 korun). Předprodej vstupenek na vernisáž 2. 3. od 14 hodin (vstupné 150 a 100 korun) a na derniéru 10. 3. od 14 hodin (vstupné 100 a 50 korun) bude zahájen 13. 2. v kanceláři OÚ Předklášteří nebo v TIC Tišnov (nám. Míru 120). Kapacita sálu je omezena. Hlavním sponzorem celé akce je firma JICOM, spol. s r. o. Srdečně vás všechny, jménem pořadatelů, zvou Zdeněk Jílek, Art Periscope a obec Předklášteří.

Zdeněk Jílek

Na výstavě SEDM KRÁT DESET se objeví i Jan Saudek – vystaví svoje fotky a také osobně přijede na vernisáž 2. března. Foto: Luboš Xaver Veselý

Další článek:
Předchozí článek: