Sníh zaplaví Tišnov už 11.listopadu

Sníh zaplaví Tišnov už 11.listopadu

 

Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích již po sedmé zavítá do kina Svratka v Tišnově. Festival je svým rozsahem a návštěvností největší akcí svého druhu u nás. V programu je 6 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci čerstvého prašanu, horských velikánů, psích spřežení i arktické divočiny. V Tišnově se každoročně těší festival velké oblibě a očekává se opět zájem o tuto stálici.

Snow film fest je svátkem pro všechny milovníky sněhu, skialpinismu, snowboardu a zimních radovánek. Jak říká realizátor festival Pavel Pichler ze spolku Naboso „ návštěvnici mají možnost shlédnout unikátní snímky, které nikde jinde neuvidí a to se skvělým zvukem i obrazem a s některými protagonisty filmů se i na živo potkat“. A na co se těšit?

Rasťo Hatiar ve svém filmu Obyčejní chlapci sleduje dodnes nepřekonané výkony skialpinistů působících v 90. Letech – Dušana Trizny a Milana Madaje. Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá. Film Dog power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem a jejich společné radosti z pohybu. Ven(ca) je reportáží z nejdrsnějšího závodu planety skrz zimní Yukon v podání extrémního sportovce Honzy Franckeho. Pocit viny není jen o sportu a přírodě v divokém Grónsku, velkou roli hraje věda, ale i radost a zodpovědnost za lidské konání ve snaze snížit dopady cestování na nejnižší možnou míru. Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavná, o tom, že žít své sny lze v jakémkoliv věku.

Vstupenky jsou k dostáni na pokladně nebo webu kina Svratka.

Pavel Pichler, Festival manager

foto: z archivu Snow film fest

 

Další článek:
Předchozí článek: