Vyhodnocení nejlepších tenistů Tišnova za rok 2016

Sportovní klub Tenis Tišnov, z. s., pořádá vždy před Vánocemi vyhlášení nejlepších tenistů oddílu. Je to akce spojená s vánočním večírkem pro děti a jejich rodiče, kteří se věnují tenisu v areálu na Ostrovci. Již tradičně jsou vyhlašovány kategorie tenista roku, babytenista a minitenista roku, družstvo roku a skokan roku, což je ocenění za největší výkonnostní posun a za celkový přístup k tréninku, turnajům a soutěžím družstev. V roce 2016 se hráčům SK Tenis Tišnov dařilo nejen v kategoriích družstev, ale také na turnajích jednotlivců, a pokud by každý rok byl tak úspěšný jako ten loňský, vedení klubu by mělo obrovskou radost. Pro město Tišnov je to dobrá vizitka a také odměna za podporu, která se nejen tenisu, ale veškerému sportu ve městě dostává.

V soutěžích družstev se podařilo postoupit dorostu „A“ z ligy na MČR a za tento výkon si jednoznačně zajistilo prvenství mezi všemi ostatními klubovými týmy. Ocenění za minitenistu roku si odnesla Terezka Hrdličková, která byla oporou družstva a za celou sezónu neprohrála v soutěži ani jedno utkání. Babytenisty roku 2016 se stali Karel Brusenbauch a Matyáš Řezanina, kteří měli po celou dobu obdobné výsledky, a oba si tak cenu zasloužili. Karolína Podborská předváděla po celou sezónu výborné výkony a z turnajů si dovezla několik pohárů. V babytenisové Tour JmTS se probojovala do závěrečného Masters, kde získala 8. místo. Za celkový přístup k tenisu tedy získala v letošním roce ocenění jako skokan roku. Nejcennější trofej za tenistu roku 2016 si domů odvezli Dominik Křipský a Kryštof Vítek. Jistě si je zařadí mezi trofeje, kterých v roce 2016 vybojovali opravdu hodně. Dominik si určitě nejvíce cení vítězství na krajském přeboru dorostu a Kryštof bronzové medaile z mistrovství ČR staršího žactva ze dvouhry a zlaté medaile ze čtyřhry. Děkujeme všem hráčům, kteří hájí barvy tišnovského klubu, a přejeme jim další úspěchy v jejich sportovní kariéře. Děkujeme také za podporu všem sponzorům klubu, městu Tišnov, Jihomoravskému kraji a MŠMT, kteří se velkou mírou podílí na financování činnosti klubu a provozu areálu na Ostrovci.