Vítězové soutěží o nejkrásnější stromy a květinové výsadby 2021

Vítězové soutěží o nejkrásnější stromy a květinové výsadby 2021

V letošní soutěži vyhlásila Ekoporadna čtyři vítěze ve čtyřech kategoriích.

V soutěži „O nejkrásnější stromy“ v kategorii „Strom na soukromé zahradě/pozemku v katastru města Tišnova“ zvítězil jedlovec na zahradě v ulici Drbalova. Vítězem v kategorii „Strom ve veřejné zeleni města Tišnova“ se stal dub na ulici Králova. Oba stromy do soutěže navrhla Ekoporadna Tišnovsko.

V soutěži „O nejkrásnější květinové výsadby“ v kategorii „Okna a balkony“ zvítězilo rozkvetlé okno na ulici Formánkova 1867, které nominovala Ekoporadna Tišnovsko. Kategorii „Předzahrádky“ vyhrála pestře kvetoucí předzahrádka v ulici Dlouhá, kterou do soutěže přihlásily samy majitelky.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo 8. listopadu v Městské knihovně Tišnov, součástí bylo povídání o činnosti Ekoporadny a léčivých bylinách.

Srdečně děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili, ať už hlasováním nebo zasláním soutěžního příspěvku. Děkujeme za možnost uspořádat výstavu v průjezdu lékárny Arnika, Komisi životního prostředí za iniciaci soutěže a také městu Tišnov za finanční podporu v rámci dotačního programu pro oblast životního prostředí pro rok 2021.

Galerii fotografií soutěžních kandidátů najdete na webových stránkách http://ekoporadna.tisnovsko.eu/ nebo si ji můžete prohlédnout přímo na Facebooku Ekoporadny. Vítězné příspěvky jsou k vidění také na nástěnce Ekoporadny u lékárny Arnica. Je velmi pěkné každý rok objevovat krásně upravené zahrádky plné květin i stromů, kterým je věnována nemalá péče. Lahodí to oku a také je to vizitkou majitelů, že jim není lhostejné prostředí, v němž žijí. Mnozí lidé jsou překvapeni, kolik máme zajímavých stromů ve veřejné zeleni, kterých si dříve nevšimli. Jsme proto velmi rádi, když vám je můžeme připomenout.

Tereza Karasová

Další článek:
Předchozí článek: