Třeťáci z SOŠ Fortika v Máchově kraji

Třeťáci z SOŠ Fortika v Máchově kraji

Kam jet za poznáním a odpočinkem, aby člověk nepotkal supermarkety, reklamní poutače a všudypřítomnou komerci? Kam za krásnou a (zatím) nedotčenou přírodou? Tajemnými skalami? Kde najít hrady jako z pohádky?

Je takové místo. Opravdu. Nedotčené lidmi a jejich neutuchající touhou vše zabetonovat a zastavět moderní architekturou. A leží kousek nad Prahou…

Tak pojeďme. A toulejme se. Stačí dobré boty. Dobrá nálada. A ochota vidět. A… také chtít vystoupat na vrcholy královského hradu Bezděz a majestátního Řípu. Vyšlapat si stovky schodů na skalní útvary Pokličky. Toulat se nekonečnými pískovcovými stěnami.

A co ještě vidět? Třeba hrad Kokořín, perlu jižní části CHKO. Je to pohlazení na duši – pokud tedy pomineme, že musíme zdolat další kopec… Kolikátý už? A aby toho nebylo málo, ještě v pískovci vytesané Čertovy hlavy u Liběchova, četná skalní obydlí, kouzelný rybník, skalní stěnu, písečnou pláž a prvorepublikový hotel Harasov. Nohy občas trochu bolí. Ale úžasné ubytování, příjemný relax a dobré jídlo přímo v centru v Kokořínském dolu spolu s počasím, které opravdu přálo, jen podtrhlo spokojenost z pobytu.

Pokud se nevěříte, zeptejte se třeťáků z Fortiky.

text i foto Jiří Prášek

Foto: Skalní útvary Pokličky

Další článek:
Předchozí článek: