Nejrychlejší sprinterka ČR

Dne 2. března porazila starší žákyně Atletického klubu Tišnov Hanka Blažková na halovém Mistrovství České republiky v Ostravě všechny soupeřky a na nejkratším 60 m sprintu získala zlato. V rozběhu zaběhla čas 7,84 s a ve finále skvělých 7,78 s. Řečí mezinárodních atletických zkratek se jedná o SB, PB, NL; tedy nejlepší sezónní výkon, zároveň osobák a také lídr republikových tabulek. Dalšího skvělého výsledku dosáhla ve sprintu na 150 m, kde ve finále obsadila 4. místo v čase 19,00 s.

Hanka se atletice věnuje od roku 2013 a svůj talent prokazovala již od přípravek. K několika medailím z mistrovství Moravy a posléze i letošnímu vrcholnému umístění pomohlo Hance hned několik trenérů. V sezónách 2016–2018 Jiří Halama, od července 2018 poté trenérské duo Zavadilová, Sebera. V historii Atletického klubu Tišnov se jedná už o 6. medaili z národních mistrovství. Medaili z republiky do Tišnova přivezli v minulosti též Ivan Miovský (1 500 m př.), Per Ondroušek (1 500 m), Josef Filla (60 m), Martin Flamich (60 m a 150 m) a nyní Hanka Blažková (60 m).

Český rekord a medaile z MČR masters
Dne 24. února překonal Martin Sebera na Mistrovství ČR masters v pětiboji v Jablonci nad Nisou stávající český rekord v pětiboji v kategorii M45 a výkony 60 m př. 9,69 s; dálka 527 cm; koule 974 cm; výška 161 cm; 1 km 3:45,94 získal 3 008 bodů. Po přepočtech věkových koeficientů všech kategorií tento výkon znamenal celkové druhé místo. Součástí závodů byly i zbylé dvě disciplíny halového
sedmiboje (60 m – 8,12 s a skok o tyči – 260 cm). V souhrnu sedmiboje pak Sebera získal druhé republikové stříbro.

Dne 9. března se potvrdila sprinterská dominance Ivany Jíchové na individuálním MČR masters, rovněž v Jablonci. Ivana získala zlato na 200 m (30,10 s) a stříbro na 60 m (9,05 s).