Atleti rozjíždějí letní sezónu

1.4. Masaryk Run

S větrem o závod si to tentokrát rozdali běžci AK Tišnov na Masaryk Runu, který se konal 1. dubna. A i když měl vítr místy převahu, nikdo to nevzdal a tišnovští běžci v různých kombinacích zanechali na tomto prestižním závodě velkou stopu. V mužích doběhl Pavel Bortlík do cíle na 48. místě v čase 45:49. Hlavní zastoupení však měl Tišnov v různých štafetových kombinacích. Mezi ženami dosáhla na nejvyšší stupeň Petra Seberová, která s kolegyní Irenou Pospíšilovou nedala soupeřům vůbec žádnou šanci. V čase 43:57 měla tato dvojice více než pěti minutový náskok na ostatní ženské štafety. I na druhém místě měl Tišnov zastoupení. Karolína Jíchová se svou parťačkou Gabrielou Chaloupkovou doběhly pro stříbro v čase 49:05. 6. místo pak přidala ryze AK Tišnovská dvojice Danča Vojtová a Katka Smetanová v čase 53:39. Úspěch měl Tišnov i v těžké konkurenci mixu. Ivana Jíchová a Kamil Vrátný si v čase 51:17 doběhly pro 14. místo a krásnou premiéru zažil Jarek Kundrát se svou dcerou Magdou. Ve svém historicky prvním společném závodě doběhla dvojice v čase 53:12 na skvělém 19. místě.

1. 5. 2018 Boskovické běhy

Další běžeckou mega akcí v nejbližším okolí se pyšní Boskovice. Na celodenním představení od nejmladších kategorií po hlavní závod s názvem Běh za sedmizubým hřebenem na 12,5 km. A i zde se mnoho Tišnováků rozhodlo prověřit svou zdatnost. Pavel Bortlík 27. v kategorii muži A, 39. společně Martina Kalinová se Sylvou Veselou, 70 Lenka Sodomková a ve štafetách dominance tišnovských běžkyň. Vyhrála dvoučlenná štafeta Seberová-Divišová, a hned na druhém místě pak duo Smetanová-Vojtová.

1. 04. 2018 – Tišnovská mládež zaválela na Brněnském půlmaratonu

Čtyřčlenná partička s Tišnova se v parádně horkém počasí vydala do Brna na tradiční Brněnský půlmaraton. A i když šlo o spontánní počin na poslední chvíli, rozhodně nemusíme litovat. Trojlístek mládežníků totiž zaválel, doběhl komplet celý kolem TOP10 a ve svých kategoriích pobral tři medaile! Jakub Marek v minipůlmaratonu mladších žáků vybojoval stříbro, Magda Kundrátová v minipůlmaratonu starších žákyň také stříbro a Sára Luňáčková bronz! Úspěšný den završil na půlmaratonové trati Jarek Kundrát, který, zaběhl v horkém počasí čas 1:42:20 a obsadil 43. místo v kategorii MB.

1. 04. 2018 – NoMenRun

Mezi nejnáročnější běžecké události se řadí štafetový závod čtyřčlenných výhradně ženských týmů, kde tým uběhne 88 km, v 8 úsecích, každá členka běží 2 úseky po cca 11 km. Jednotlivé etapy mohou mít i přes 450 nastoupaných metrů. Závod se odehrává v lesích a kopcích mezi Novým Městem na Moravě a Velkou Bíteší. Loňské vítězství obhájil brněnský tým RUN&MUM. Skvěle se prezentoval tým DrTi tým, což značí zkratku Drnovice-Tišnov. Čtveřice ve složení Petra Seberová, Silvie Divišová, Lenka Hrabovská a Irena Petříková dosáhla na stříbro (čas 7 hod. 35 min a 19 s.)! Na vysoce hodnoceném 29. místě pak ze 106 týmů doběhlo kvarteto AK Tišnov – Rolling Women ve složení Jindra Vrzalová, Daniela Vojtová, Katka Smetanová a Karolína Jíchová.

1. 04. 2018 Sprintérský trojboj v Blansku

Na sprinterském trojboji 60 m – 100 m – 200 m v Blansku si přišli otestovat rychlost tišnovští Kuba Marek (9.82-16.22-33.28 s) a v mladších žácích vyhrál. Další vítězství přidala Hana Blažková (8.19-13.51-27.72 s). Ve starších žácích skončil třetí Dominik Schulz (9,06-15.27-30.17 s). A také bronzovou ženou byla Anna Vrzalová (9.12-16.04-30.73 s). V jednotné kategorii mezi muži pak Marek Paralič obsadil 2. místo (7.50-11.94-24.53 s.), 4. Adam Hrnčíř (8.35-13.27-26.88 s) a mezi veterány zabodoval Martin Sebera (8.63-13.70-26.92 s).

Martin Sebera

Vítězové Boskovických běhů, zleva Smetanová, Vojtová, Seberová, Divišová. Foto: Martin Sebera