Vzpomínka na návštěvu Richarda Grahama v Tišnově

Vzpomínka na návštěvu Richarda Grahama v Tišnově

Na úvod malé vysvětlení, kdo vlastně je Richard Graham. Je to autor unikátního a celosvětově uznávaného výukového programu Genki English. Tento program využívá tisíce učitelů angličtiny po celém světě a naší snahou je, aby získal svoji přízeň i mezi učiteli českých základních škol. Již je to více než dva měsíce, co nás Richard poctil osobní návštěvou a strávil v Tišnově dle jeho slov úžasné tři dny. Jak sám ke konci návštěvy přiznal, vůbec netušil, co ho zde čeká. Na svých cestách obvykle navštěvuje pouze velká města, kam je zván, aby tam přednášel o Genki English, ale pobyt v našem malém městě předčil všechna jeho očekávání. Prvním zážitkem byla pro něj ochutnávka Tišnovského piva a k tomu se druhý den přidala kachna s červeným zelím a knedlíky v Brně u Stopků.

Všechny gurmánské zážitky však předčila návštěva našeho kurzu v Brně, kde děti Richardovi předvedly výkon, který jej přímo ohromil. A to nebylo všechno. Na druhý den jsme společně navštívili výuku v MŠ a ZŠ Dolní Loučky, kde mu děti v MŠ i prvňáčci v ZŠ předvedli své znalosti získané pod vedením námi proškolených kmenových učitelů. To bylo podruhé, kdy zůstal zcela ohromen. Takové výsledky a lehkostjakou paní učitelky výuku vedly, doposud na žádné jiné státní škole ve světě neviděl. Richardovu reakci naleznete v aktualitách na našich stránkách www.zuzu-english.cz

Během našich předchozích telefonních rozhovorů jsme s Richardem často diskutovali o naší vizi najít politickou a s tím i související finanční podporu pro implementaci ZuZu i Genki English programu přímo do rozvrhu škol i školek pod vedením jejich kmenových učitelů angličtiny. Richard byl po svých negativních zkušenostech s učiteli státních škol k této myšlence velmi skeptický. Po návštěvě Dolních Louček však výrazně změnil názor a přislíbil nám, že se bude osobně podílet na tvorbě metodiky až do 5. třídy. S touto koncepcí by děti 5. tříd měly hravě zvládnout učivo dnešních 9. tříd!

MŠ a ZŠ Dolní Loučky, ZŠ ZaHRAda a MŠ Lesní rodinný klub jsou prvními průkopníky nejen v tišnovském regionu, ale i v celé ČR. A věříme, že se brzy přidají i další. Pomoci by mohl chystající se projekt, skrze který by mohly získat přístup k oběma programům i ostatní školy a školky z celého tišnovského regionu. Pokud se projekt podaří zrealizovat, pak máme obrovskou šanci přinést učitelům státních škol velice dobře fungující nástroj, který jim pomůže přinést do jejich výuky radost a lehkost, se kterou přichází i šance na skvělé výsledky velké většiny dětí v podobě aktivní znalosti angličtiny. Ta totiž je a bude považována za naprostý standard, bez kterého se dnešní děti při výběru svého povolání v budoucnu neobejdou. Máme šanci udělat konec nudnému biflování se slovíček a ukončit věčné trápení rodičů, jak dětem doma s angličtinou pomoci. Držme školám palce, aby se projekt podařil zrealizovat a přejme si, aby učitelé v sobě našli odvahu a v zájmu budoucnosti našich dětí se těmto novým metodám otevřeli.

René Oulehla, ředitel ZuZu English Education z.s.

Popisek k fotce: Richard Graham (na snímku v černém triku s nápisem) se přijel podívat na výuku angličtiny v ZŠ a MŠ Dolní Loučky. Foto: archiv ZŠ a MŠ Dolní Loučky

Další článek:
Předchozí článek: