Atleti v zimě nezahálejí

V průběhu zimních měsíců jsou v plném tempu běžecké poháry a halová dráhová sezóna vstupuje do svého počátku

• 8. ledna se v Ostravě konal Přebor Moravskoslezského kraje staršího žactva, kde velmi dobrou formu prokázali tišnovští sprinteři a skokani Filip Drhlík a Filip Misař. Prvně jmenovaný v osobním rekordu 7,75 obsadil v moravské konkurenci velmi dobré deváté místo a byl první nepostupující do finále. Lépe si vedl na 150 m sprintu, kde časem 18,45 s skončil pátý! Filip Misař exceloval ve výšce výkonem 165 cm a skončil druhý! V doplňkových disciplínách si též vylepšil osobní rekord na 60 m (7,97 s) a 150 m (19,35 s). Oba dva nadějní atleti se pečlivě připravují na Mistrovství Moravy a Slezska, které proběhne v únoru.
  • Brněnský běžecký pohár pokračoval hned několika závody. Štěpánským během v Syrovicích a 7. ledna Kuřimským krosem. V obou se v dobrém světle ukázali tišnovští běžci. Ivan Ochrymčuk prokázal skvělou kondici a v Syrovicích v kategorii MV3 skončil třetí! Závody absolvuje cca 500 běžců z Brna a okolí, o to cennější je tento úspěch. Vysokou laťku drží mezi elitními ženami Petra Seberová, která je po pěti závodech v celkovém pořadí třetí, a Kateřina Smetanová pak ve veteránské kategorii překvapuje svou vzrůstající výkonností a je na průběžném čtvrtém místě! Na desetikilometrové trati na 21. místě v elitní kategorii mužů se drží Jarek Kundrát. Ostatní tišnovští závodníci mají méně absolvovaných běhů.