Atleti válí na všech frontách

12. 11. 2016 Tišnov, Běh tišnovskými uličkami
Sychravé dopoledne s nepříjemnou vlezlou zimou se pokusilo ztížit týmům, které se zúčastnily druhého ročníku Běhu tišnovskými uličkami, jejich účast. Ty se ale nedaly. Hned při úvodním proslovu ředitel Městského kulturního střediska Jan Brdíčko seznámil běžce s paralelními akcemi probíhajícími při příležitosti oslav s názvem „Svatý Martin v Tišnově“. Dále všech dvacet dva přihlášených trojčlenných týmů přivítal pan Navrátil z firmy Rigi a předal několik důležitých informací o historii uliček, včetně jejich možných nebezpečí a překvapení pro běžce. Společnosti Rigi a Art Periscope pořádají akci „10. výročí nejužší Koželužské uličky“, jejíž součástí je i tento běh. Závod je myšlen především jako setkání rodinných týmů všech věkových skupin, se specifickými pravidly, kde nevyhrává nejrychlejší, ale nejpřesněji běžící tým a trojčlenná štafeta se snaží co nejvíce přiblížit předem nahlášenému času. Výsledky: podruhé zvítězili Hamšíkovi ze Židlochovic a navázali tak na své loňské vítězství. Změnili jsme oproti loňsku trasu, Hamšíkovi přijeli s jiným týmem, a přesto se jejich odhadnutý a pak zaběhnutý čas lišil o pouhopouhých 2,6 s. Punc kvality jejich týmu násobí i skutečnost, že běželi i nejrychleji ze všech týmů… Na druhém místě doběhli Seberovi (rozdíl 15,1 s) a třetí Berušky od Jurčáků (16,3 s). V závěrečné tombole jsme vylosovali deset cen, hlavní cena, dort ve tvaru stopek od Součků, si odnesli Veselí. Třináct týmů běželo rychleji, než byl jimi předem nahlášený čas. Devět týmů zvládlo trať pomaleji, než si původně myslelo… Pořadatelé děkují svým kolegům, kteří mrzli na trase jako směrníci, dále rozhodčím a firmě KOMAExpodesign, Městskému kulturnímu středisku a městu Tišnovu za podporu.

12. 11. 2016 Česká Lípa, Mezinárodní mistrovství ČR v plavání
Další úspěch Kateřiny Hanušové, elitní tišnovské běžkyně, která se zároveň profiluje i v plaveckých disciplínách, se odehrál v České Lípě na Mezinárodním mistrovství ČR masters. Kačka nastoupila ve čtyřech disciplínách a čtyřikrát si odnesla stříbro. Výkony: 50 m volný způsob (29,7 s); 100 m vz (1:03,8); 200 m vz (2:19,5); 400 m vz (4:59,6). Celkové výkony jsou příslibem pro Mistrovství světa masters v Budapešti v srpnu 2017.

26. 10. až 6. 11. 2016 Perth, Austrálie, Mistrovství světa masters
Tišnovská atletika zanechala svou stopu i v Austrálii na MS masters. V kategorii W45 zde Ivana Jíchová skvěle reprezentovala Českou republiku a absolvovala tři disciplíny: 100 m, 400 m a 400 m překážek. Na stovce si doběhla v osobním rekordu 14,27 s pro 14. místo. Na 400 m př. se kvalifikovala časem 1:18,45 do finále, kde pak skončila na 8. místě. Ve třetí disciplíně jen potvrdila vysoký standard své výkonnosti a časem 67,70 obsadila 12. místo.

5. 11. 2016 Brno, Sportlife Run
Další úspěch ve štafetovém běhu zaznamenala štafeta AK Tišnov běžící ve složení Petra Seberová, Mirka Hanáková, Libuška Čermáková, kdy v konkurenci brněnských běžkyň doběhly třetí v čase 1:06:06. Druhá štafeta AK Tišnov ve složení Katka Smetanová, Danča Vojtová a Jindra Vrzalová obsadila 6. místo (1:17:20). V individuálním běhu na 5 km jsme se prezentovali výsledky: 5./9. (5. v kategorii a 9. celkově) Petra Seberová 21:22; 9./33. Libuše Čermáková 24:21; 6./38. Danča Vojtová 24:34; 11./50. Kateřina Smetanová 25:25; 15./70. Jindra Vrzalová 27:21; 5./76. Libuše Čermáková. Muži běželi druhý den 10 km: 24./41. Pavel Bortlík 42:42; 18./93. Jarek Kundrát 47:18.

Celkové výsledky Kuřimské běžecké ligy
30. října skončil sedmidílný seriál běhů v okolí Kuřimi. Tišnovské dresy a výkony bývaly pravidelnou ozdobou jednotlivých částí, což se projevilo i v celkovém výsledku seriálu. V kategorii atletická školka chlapci 0–7 let skončil 1. Marek Mazálek, 2. Matyas Sebera a 3. Miroslav Motúz. Kategorie přípravka chlapci: 4. Jakub Marek. Kategorie atletická školka dívky 0–7 let: 2. Amálie Kundrátová. Kategorie minipřípravka dívky 8–9 let: 1. Natálie Mazálková, 2. Aneta Seberová. Kategorie mladší žačky: 1. Magda Kundrátová. Kategorie
ženy do 34 let: 4. Lenka Sodomková. Kategorie ženy 35+: 1. Petra Seberová, 4. Kateřina Smetanová. Kategorie ženy 45+: 3. Daniela Vojtová, 7. Jindřiška Vrzalová. Kategorie muži do 39 let: 15. Pavel Bortlík. Kategorie muži 40+: 7. Jaroslav Kundrát. Kategorie muži 60+: 8. Ivan Ochrymčuk.