První ročník olympiády dětí a mládeže v Tišnově

První ročník olympiády dětí a mládeže v Tišnově

Ve středu 30. listopadu uspořádal v Tišnově ve sportovní hale SSK Tišnov spolek Lokomoce první ročník olympiády dětí a mládeže v Tišnově. Cílem spolku je naučit co nejvíce lidí, od těch nejmenších dětí až po dospělé spoluobčany, že správně prováděný a vhodný pohyb je to, co nás dlouhodobě udrží při síle a zdraví, ochrání nás před úrazy a nemocemi.

Téma olympiády pro rok 2016 byla Arktida, dozor nad jejími účastníky převzali kvalifikovaní lektoři z Lokomoce. Velkými pomocníky organizátorů se staly hráčky basketbalového klubu SK Basketbal Tišnov a studenti Gymnázia Tišnov. Celým programem provázeli Adam Čtverák, Karolína Halouzková a Martina Knoflíčková (fyzioterapeutka Lokomoce).

Závodníci byli rozděleni do dvou skupin: na devátou hodinu ranní do haly dorazilo sedm družstev, vždy po patnácti nominovaných předškolních dětech z mateřských škol z Tišnova – Horova, Humpolka, MŠ Sluníčko, Předklášteří, Deblín, Svatoslav a Sentice, osmým účastníkem se stalo družstvo Lokomoce Tišnov, které již rok navštěvují děti od dvou let i školáci prvního stupně ZŠ. V půl jedenácté pak soutěžící z mateřinek vystřídali prvňáčci ze škol ZŠ 28. října, ZŠ Smíškova, Předklášteří a Deblína, kteří tvořili celkem devět družstev. Všechna doprovázely paní učitelky a fanouškovskou základnu tvořili rodiče, prarodiče a hlavně kamarádi a spolužáci ze škol a školek, kteří svým favoritům hlasitě fandili a možná trošku záviděli. Děti totiž mohly na opičí dráze nejen prověřit své pohybové dovednosti, ale mohly se také perfektně protáhnout, zasoutěžit si, předvést, co dlouho trénovaly, a získat krásné medaile a ceny.

Celkem se těchto her s nadšením zúčastnilo 269 dětí ve věku tří až osmi let z regionu Tišnovska. Pro zakladatele Lokomoce je to moc hezké číslo, protože to znamená, že tyto děti jdou správným směrem – směrem zdravého a vhodného pohybu, který jim v budoucnu pomůže udržet si dobrou fyzickou i psychickou kondici, a my doufáme, že je bude i nadále bavit a že u něj zůstanou.

Musíme poděkovat všem, kteří pomohli s organizací olympiády a sponzorsky ji podpořili. Velké díky patří také naší malé cvičence Lokomoce Adélce Humpolíkové, která sama zazpívala hymnu Lokomoce a předváděla dětem, jak správně proběhnout soutěžní dráhu.

Ti, kteří Lokomoci provozují, dělají vše zdarma a ve svém volném čase, často na své osobní náklady – pro tu myšlenku, že zdraví našich dětí je na prvním místě, je také obrovskou devízou do naší společné budoucnosti.

Martina Knoflíčková, Jaroslava Chlupová, Vladimíra Knoflíčková

Foto ilustrační

Další článek:
Předchozí článek: