Expediční kamera 2016 v Kině Svratka

Expediční kamera 2016 v Kině Svratka

Největší cestovatelský festival v ČR přijede do Tišnova! Sedmý ročník bude probíhat 19. března 2016 od 17 hodin. Na diváky opět čeká pořádná dávka cestovatelských zážitků, divoké přírody i napětí a nově i živá přednáška cestovatele Ondry Bačíka o divočině USA.

Diváci budou mít možnost zhlédnout ty nejlepší snímky o dobrodružných výpravách za zapomenutými národy a tajuplnými místy, o poznávání starobylých kultur i extrémních expedicích do těch nejnedostupnějších míst Afriky a Asie i o neuvěřitelných výkonech na hranici lidských možností v Alpách.

Zdolat všechny čtyřtisícové vrcholy v Alpách za neuvěřitelných osmdesát dní? Nemožné, tedy pokud nemáte kondičku jako Ueli Steck a Michael Wohlleben. Čeká je 1 000 kilometrů na kole a nastoupají přes 100 000 výškových metrů. Pokud se chcete stát svědky nadlidského sportovního výkonu, nenechte si ujít 82 vrcholů!

Odpověď na otázku, kým vším je Himalaya, vám pomůže najít vizuálně působivý film, který vznikl během třítýdenního treku litevské filmařky Berty Tilmantaite. Himalaya je legenda, kterou nám vítr šeptá do uší, když stoupáme v horách výš a výš. Také diváci uslyší příběh řeky Colorado, jejíž ústí bylo na počátku dvacátého století obklopeno rostlinami, kdysi mohutný tok ale už více než dvě dekády nespatřil moře. Vyschl vždy dřív, než se k němu dostal. Až do jara 2014. Dva národy se rozhodly Colorado opět propojit s mořem. Snímek Mizející Delta divákům kromě oživení delty také ukáže, jak neumíme pečovat o cenné zdroje okolo nás.

Nejnovější film Pavla Barabáše Suri diváky tentokrát zavede na dobrodružnou plavbu po neznámé africké řece i putování pralesem, na jehož konci je území obávaného kmene Suri, který se rozhodl bojovat za svoje tradice a původní způsob života. Budou mít dost síly národy, které po tisíce let bránily svoje tradice, odolat tlaku naší civilizace?

Dva britští dobrodruzi Tom Allen a Leon McCarron se rozhodnou sjet íránskou nejdelší řeku Karun od pramene až k místu, kde se vlévá do Perského zálivu. Karun jim ale brzy ukáže, že si ukousli příliš velké sousto. Kromě adrenalinu na divoké řece je jejich cílem zejména poznat kulturu tohoto tajuplného starobylého národa.

Více informací na www.expedicnikamera.cz a na facebookových stránkách Kina Svratka.

 

Pavel Pichler (Naboso o. s.), Ondřej Kaláb (Kino Svratka)

 

Další článek:
Předchozí článek: