Postřehy ze Seredi

Postřehy ze Seredi

V rámci projektu OPVK výzvy č. 56 se naší škole podařilo získat dotace na stínování (shadowing) pro pedagogy cizích jazyků, matematiky a přírodovědných předmětů na partnerských školách v zahraničí. Jednalo se o pětidenní stáž dvou pedagogů naší školy v ZŠ Juraje Fándlyho v Seredi na Slovensku. Cílem pobytu bylo pozorování metod a postupů zavedených na přijímající organizaci a navázaných na školní vzdělávací program. Tato škola je pro nás již několik let školou partnerskou, a proto jsme tam neodjeli poprvé. Přivítání bylo jako vždy velmi milé a přátelské, okamžitě jsme se cítili jako „doma“. Budova školy je přibližně stejně stará jako ta naše, ale za posledních pár let také prošla velkými změnami k lepšímu. Její součástí je velký plavecký bazén, který místním dětem i pedagogům trochu závidíme. V bazénu probíhá část výuky tělesné výchovy všech žáků formou plaveckého výcviku během celého školního roku. Dalším rozdílem slovenských škol oproti nám je to, že I. stupeň zahrnuje 1. až 4. ročník a II. stupeň pak 5. až 9. ročník. Výuka náboženství je povinná a prolíná se všemi ročníky, žáci si ji mohou zvolit v kombinaci s etickou výchovou. Návštěva školy v Seredi byla pro nás velmi inspirativní a plná nových zajímavých postřehů. Při této příležitosti jsme domluvili naši další mezinárodní spolupráci, tentokrát návštěvu slovenských kolegů u nás a následně turnaj a vědomostní soutěž žáků obou škol.

 

Eva Brázdová

Hlavním sponzorem webové verze novin pro Leden 2016:prostor pro inzerci

Další článek:
Předchozí článek: