Atletika Tišnov

Mistrovství Moravy a Slezska v hale

Hned čtyři tišnovští atleti zamířili v sobotu 6. února 2016 do nové kryté haly v Ostravě, která se poprvé otevřela v lednu 2016 a od té doby nabízí moravským atletům mimořádné podmínky pro trénování v zimním období. Tišnovští borci obsadili sprintersko-skokanské disciplíny. Ve starších žácích dosáhl Filip Drhlík v běhu na 60 metrů výkonu 8,22 s a skončil jednadvacátý, rovněž v dálce se díky dosaženým 449 centimetrům umístil na dvacátém prvním místě. Kolega z kategorie Filip Misař výkonem 149 cm ve výšce obsadil 14. místo a za 432 cm ve skoku do dálky získal 23. příčku. Ve starších žákyních Hana Burešová skončila šestadvacátá za skok 425 cm a ve výšce byla třiatřicátá, když přeskočila 137 cm. V mužích zaběhl Sebera 60 m za 8,05 s a ve skoku do dálky výkonem 553 cm obsadil 6. místo.

Brněnský běžecký pohár a Kuřimská běžecká liga

Zimní brněnský běžecký seriál pokračoval bez ohledu na počasí závody 9. ledna 2016 v Kuřimi, 23. ledna 2016 v Radosticích a 6. února 2016 v Rájci. Do toho začala v sobotu 13. února 2016 Kuřimská běžecká liga:

9. ledna 2016 Brněnský běžecký pohár – Kuřim

Mrazivé počasí s mírným mrholením utvořilo na trase ledové království. Z Tišnova se závodu zúčastnil ženský trojlístek – Jíchová, Vojtová a Smetanová. Vojtová se protlačila v kategorii ŽV1 na desáté místo a zasněženou trať v délce 4,8 km zdolala za 26:45, čímž zlepšila o 49 vteřin svůj loňský výkon. O chvíli později v čase 27:02 se v cíli objevila Smetanová. Třinácté místo opepřila zlepšením o minutu a 25 vteřin. Ivča Jíchová doběhla na 16. místě v čase 27:54. Na kopcovitých 8,8 km se pak vydali z mužů Jarek Kundrát a Václav Maixner. Jarek do cíle doběhl svěží a s úsměvem na rtech v kategorii MV1 na 56. místě s časem 52:27, čímž svůj loňský výkon zlepšil o obstojných pět minut a 42 vteřin. Neúnavný Václav Maixner pak v novém tišnovském žlutém trikotu zasvítil na 19. místě kategorie MV3 v čase 01:08:21.

23. ledna 2016 Brněnský běžecký pohár – Radostice

Do opět zamrzlých Radostic Atletický klub AK Tišnov vyslal do boje hned sedm statečných – pět žen a dva muže. Na trať dlouhou 1 050 m nejprve vyběhla Magda Kundrátová a vydřela ve velmi rychlém závodě 11. místo v čase 4:42. Na ženské trati 4,55 km doběhla Seberová mezi ženami osmá v čase 19:19. V kategorii ŽV1 se Tišnovanky seřadily krásně za sebou – Vojtová byla dvanáctá (22:32), Smetanová třináctá (22:35 – zlepšení o 57 vteřin) a Mašková čtrnáctá (22:40). Na mužských 10,5 km začalo sněžit. Jarek Kundrát trať zvládl ve slušném čase 52:06 (zlepšení o tři minuty a 51 vteřin) a zasloužil si solidní 39. místo v kategorii MV1. Neúnavný Václav Maixner pak v kategorii MV3 v čase 1:08:16 obsadil 11. místo.

6. února 2016 Brněnský běžecký pohár – Rájec

Zatímco děti ráno běžely ještě v zimních bundách, na pětku a desítku už si posvítilo sluníčko. V dětských kategoriích jako první na start vyběhla mladší žákyně Magda Kundrátová a urvala 17. místo v čase 5:34. V mladší přípravce skvěle reprezentovala Natálie Mazálková, která se propracovala ze zadních startovních pozic až na krásné 5. místo v čase 2:18 (600 m). A statečný byl v nejmladší přípravce také Marek Mazálek, který díky výkonu 1:07 obsadil v závodě na 200 m jedenáctou příčku. Na pětikilometrové trati zvládla vysokohorskou „běžistiku“ nejlépe Petra Seberová a v ženách obsadila 7. místo (24:56). Alena Mašková zvyšuje každým závodem obrátky a v kategorii žen skončila třináctá (27:47). Danča Vojtová v téže kategorii doběhla čtrnáctá za rovných 28:00 minut. Iva Jíchová dorazila do cíle devatenáctá v čase 28:48. Pavel Bortlík skončil mezi muži jednatřicátý (41:42). Ivan Ochrymčuk vystoupal na čtvrté místo časem 50:16. Jarek Kundrát doběhl v MV1 na 66. místě (52:49). Václav Maixner dorazil do cíle v MV3 na 19. místě za 1:08:50.

13. února 2016 Kuřimská běžecká liga – Malá cena Zlobice

Do téměř sousední Kuřimi jsme vyslali celkem patnáct běžců a běžkyň a bylo z toho šest medailí a další čtyři umístění v nejlepší pětce. Jako první se v atletické školce dívek postavila na start Amálka Kundrátová a ve svém premiérovém závodě KBL skončila v závodě na 115 m jen tři vteřinky za medailí. V chlapecké kategorii s naprosto shodným časem doběhl Marek Mazálek a obsadil 8. místo. V minipřípravce dívek v závodě na 230 m to pro Tišnov poprvé zablýskalo, když Natálka Mazálková doběhla do cíle za 39 vteřin na třetím místě. V témže závodě se neztratila ani Silva Kundrátová, která doběhla za 46 vteřin třináctá. V přípravce chlapců vybojoval 7. místo Matěj Blažek časem 1:43 v závodě na 510 m. V mladších žákyních získala Magda Kundrátová v závodě na 1 020 m bronzovou medaili. Zatímco dětem na cestu trochu sprchlo, dospělým počasí celkem přálo. Trať byla sice místy rozbahněná, ale počasí bylo k běhání přímo stvořené. Tišnovská vlna zalila kuřimské okolí i v hlavním závodě na 7,3 km. Mezi ženami do 34 let obsadila skvělé 7. místo Lenka Sodomková v čase 42:59. V kategorii ženy 35+ jsme nechali soupeřům pouze bronzový stupínek. Zlato sebrala Petra Seberová (32:24) a stříbro Alča Mašková (37:09). Katka Smetanová skončila pátá v čase 38:19. V kategorii 45+ nejvýše vystoupala Danča Vojtová a v čase 36:56 doběhla pátá. Jindra Vrzalová v téže kategorii získala sedmé místo za 40:30. Z mužů zvládl závod nejlépe Pavel Bortlík, který obsadil ve své kategorii 17. místo (29:23). Mezi čtyřicátníky doběhl jedenadvacátý Jarek Kundrát za 34:37 a jednatřicátý Jaromír Jícha v čase 43:15. V kategorii 60+ cinklo Tišnovským pošesté, když bral Ivan Ochrymčuk stříbro za 35:21. Mezi nejstaršími pak těsně za medailí skončil Václav Maixner v čase 46:11.

Fotografie zleva: Kundrát, Ochrymčuk, Seberová, Jícha, Smetanová, Vrzalová, Mašková, Vojtová, Kundrátová M., Mazálková