V září Tišnov rozkvete knihami

V září Tišnov rozkvete knihami

Již dlouho připravovaná a očekávaná akce je konečně za dveřmi. Miniveletrh knih s názvem Tišnovská knižní Květnice s letošním podtitulem – festival knih pro děti a mládež se Vám představí ve svém zahajovacím ročníku od 17.–18. 9. 2021 v prostorách tišnovské knihovny, Městského kulturního střediska, Muzea města Tišnova a v Galerii Josefa Jambora. Program pro školy i pro veřejnost, čtení do ouška, workshopy, čtení  tišnovských babiček i tišnovského starosty dětem, ilustrace, představení knižních novinek, zajímavé osobnosti a mnoho dalšího je pro Vás připraveno od pátku 9 hodin do soboty 16 hodin. Pozvánku přijaly mnohé známé osobnosti z knižního světa. Jsou to Adolf Dudek, Jiří Šandera, Jan Opatřil, Jiří Trávníček, Silvie Šeborová, Michal Konečný, Michaela Pexová a další a další.

Nesmírně nás těší, že do Tišnova zavítala vernisáž Apolenka z Modrotisku a té bude také věnován celý program v Muzeu města Tišnova, a to nejen beseda, ale také dílna modrotisku. V Galerii Josefa Jambora bude velmi poutavé literární odpoledne s knihami Atlas ohrožených živočichů a Atlas vyhubených živočichů, jejichž autorem je Radek Malý a ilustrátory Pavel Dvorský a Jiří Grbavčic. Ve velkém sále Městského kulturního střediska bude v sobotu na programu mimo jiné beseda s atraktivní současnou tematikou stravování – Břišani – příběh o jídle, trávení a našem mikrobiomu pro děti i jejich rodiče.

Celý tým organizátorů Vás srdečně zve na první ročník veletrhu knih v Tišnově, kde vás čeká také mnoho knižních novinek, prodejní výstava, ale také dobročinný KnihoTrh, který vrací starší knihy do života a knihy následně pomáhají tam, kde je to potřeba. Na KnihoTrhu si mohou lidé koupit knihy z druhé ruky a minimálně 20 korun z každé prodané knihy pak putuje na dobrou věc. Zapojit se může kdokoli. Můžete i věnovat knihy, které se pak využijí při KnihoTrzích nebo jiných aktivitách (knihy se rozváží do dětských domovů a provozují se Book2Go knihovničky). Výtěžek z prodeje knih poputuje letos do Oblastní charity Tišnov a Dětského domova Tišnov.

Celý program včetně přihlášek na besedy a workshopy naleznete na stránkách MAP Tišnov (www.maptisnov.cz), v sekci VELETRHY v zeleném pruhu
nebo načtěte QR kód.

Barbora Gottwaldová. MAP

Další článek:
Předchozí článek: