Excelentní Hana Blažková na MČR

První zářijový víkend byl ve znamení atletického gigantu, jak je nazýváno Mistrovství České republiky dorosteneckých a juniorských kategorií. Přes tisíc nejlepších mladých atletů tak v Ostravě soupeřilo o nejcennější kovy. Výběr na MČR je prováděn podle výkonnosti v daném roce a už jen postup na MČR znamená být mezi nejlepšími 24 závodníky dané disciplíny. Z Tišnova odjely dvě závodnice. Soňa Mihulová si vylepšila o 1 min. osobní rekord
12:30,00 min. na 3 000 m př. a obsadila velmi dobré 9. místo mezi juniorkami. V dorosteneckých sprinterských tratích řádila Hana Blažková. Nejprve postoupila do finále 100 m, kde jí jen 3 setiny sek. chyběly ke zlatu. Čas 11,85 s znamenal stříbrnou medaili. Druhý den nastoupila k 200 m sprintu, kde ve finále zaútočila z 6. dráhy a na cílové rovince na prvním místě ve finiši nepustila před sebe ani Kubíčkovou ani stříbrnou Maňasovou z Vítkovic. Čas 24,40 s v mírném protivětru značí nový osobní rekord. Hanka pak ještě nastoupila k juniorské reprezentační štafetě 4×100 m ve složení Kubíčková, Mičůnková, Šplechtnová a Blažková, ale výslednému času 45,55 s chyběly do českého rekordu 0,3 s.

Podzimní atletické soutěže gradují i v ostatních kategoriích. Na mítinku Moravské Slávie Brno si odnesla mladší žákyně Aneta Seberová vítězství na 60 m př. v rekordu mítinku 10,23 s. Pak si posunula osobák na dálku 453 cm a též na 300 m 44,31 s (3. místo). Před Mistrovstvím Moravy je to slibná forma.

Tišnovská atletika měla zastoupení i na 15. ročníku European Kids Athletics Games v Brně. V konkurenci přes 1 000 závodníků ze 13 zemí obsadila nejlepší místo Kája Lamačová v hodu kriketovým míčkem (9. místo, výkon 34,78 m). Katka Kocůrová pak byla první nepostupující do finále na 60 m (čas 9,21 s). Katka Mašínská na 60 m (10,08 s) a ani v míčku se do finále neprobojovala. Aneta Seberová vybojovala finále B na 60 m (8,51 s), dále 11. místo na 150 m (20,76 s) a 10. místo v dálce 447 cm.