Postní almužna pomůže dvanáctileté Kačence

Postní almužna pomůže dvanáctileté Kačence

Sbírka Postní almužna je již po mnoho let spjatá s předvelikonočním obdobím. Začíná na Popeleční středu (letos 26. 2.) nebo 1. neděli postní (1. 3.) a trvá do konce půstu. Během této doby je možné si v kostelích vyzvednout malé papírové pokladničky, tzv. postničky. Do nich pak lidé odkládají prostředky, které ušetří tím, že si odřeknou některý z požitků – třeba svou oblíbenou kávu, sladkosti či zábavu. Na začátku Velikonoc se postničky vrátí zpět do kostelů a výtěžek sbírky je věnován místní Charitě, která jej promění ve viditelnou pomoc.

Sbírka pomůže dvanáctileté Kačence
Výtěžek letošní sbírky jsme se rozhodli věnovat rodině z našeho regionu, která s láskou pečuje o svoji 12letou dceru. Kačka trpí od narození dětskou mozkovou obrnou a je upoutána na invalidní vozík. Má postižené všechny čtyři končetiny, a proto potřebuje celodenní péči a dopomoc v běžných denních činnostech. Aby jejich dceři zůstal zachován alespoň současný zdravotní stav a nedocházelo k zhoršování hybnosti, které by ve svém důsledku vedlo k operaci, je nutné cvičení a rehabilitace pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta. Na tu rodiče se svojí dcerou dojíždí každý týden. Dvouhodinové cvičení přijde na 1 700 Kč. Zdravotní pojišťovna tuto rehabilitaci bohužel nehradí.

Každý z nás může pomoci
Postní almužna je sbírkou, která propojuje farnost s místní Charitou, není však určena výhradně pro věřící. Do sbírky se může zapojit každý, kdo cítí, že chce pomoci. Každý, kdo si dokáže odříct cokoliv příjemného, co do jeho života běžně patří, ale zdaleka to není nutností. Samotné odříkání pak dostává o to větší smysl, že dokáže pomoci. Každá malá částka, kterou s dětmi odložíme za nekoupenou čokoládu, kterou ušetříme za odřeknutou kávu či zákusek, je přínosem nejen pro pečující rodinu, ale také pro nás samotné. Umožní nám zhmotnit naše odříkání a přeměnit to dobré, co je v nás, na pomoc konkrétním lidem.

O výsledcích sbírky vás budeme informovat na našich webových a facebookových stránkách.

Marta Rémanová

Další článek:
Předchozí článek: