Podesáté kolem Doubravníku

Podesáté kolem Doubravníku

Na sobotu 17. června připravuje městys Doubravník spolu s doubravnickým odborem Klubu českých turistů jubilejní 10. ročník dálkového pochodu a cyklojízdy Kolem Doubravníku pěšky i s kolem.

Pro pěší turisty bude připraveno šest tras o délce 8, 13, 21, 27, 37 a 45 km. Nejdelší trasa vede z Doubravníku přes Křížovice, Borač, Husle, Maňovou, Sejřek, Nedvědici, rozcestí Káčiny, Černovice a Skorotice zpět do Doubravníku. Sedmatřicítka proti nejdelší trase je kratší o úsek Káčiny, Černovice, Káčiny. Účastníci na trase 27 km půjdou od startu až do Nedvědice stejně jako nejdelší trasy, odtud ale přímo do cíle. Pro trasu 21 km je takovým bodem Sejřek. Nejkratší trasa míří přes Křížovice a Prudkou, třináctka je vedena po stejné trase až na Prudkou, pak ale pokračuje do Borače a zpět přes Pláňavu.

Pro cyklisty budou připraveny dvě trasy – 25 a 53 km. Kratší je vedena přes Předklášteří a Lomnici, delší přes Tišnov, Lomnici, Černovice a Štěpánov.

Všechny pěší trasy jubilejního ročníku jsou stejné jako při prvním ročníku akce.

Start na dvě nejdelší pěší trasy je od 6.00 do 8.30 hod., na další pěší trasy a na cyklotrasy mohou zájemci vycházet nebo vyjíždět od 8.00 do 10.15 hod., na nejkratší trasu se bude vycházet až do 14.15 hod. Start i cíl pro všechny účastníky jsou v budově bývalé radnice na doubravnickém náměstí.

Startovné je 20 Kč, pro děti do 15 roků 10 Kč a pro členy Klubu českých turistů 15 Kč.

V cíli každý, kdo dojede nebo dojde do 18 hod. a úspěšně absolvuje celou zvolenou trasu (na trasách budou kontroly), obdrží diplom, jehož autorem je Stanislav Bělík, čestný člen doubravnického odboru Klubu českých turistů. A nebude chybět tradiční kalendářík s pozvánkou na příští ročník a tentokrát i speciální suvenýry vzhledem k jubileu akce.

Pochod byl i pro letošní rok zařazen do seriálu akcí mezinárodního sdružení Internationaler Volkssportverband (IVV) a do dvoustovky významných akcí Klubu českých turistů.

 

Josef Ondroušek

Foto ilustrační

Další článek:
Předchozí článek: