Medaile z MČR pro Dominika Křipského

Dominik se v polovině února na krajském přeboru kvalifikoval na tenisové halové mistrovství České republiky ve Frýdlantu nad Ostravicí, které se hrálo o víkendu 19. až 21. března. Týden před samotným mistrovstvím se mu dařilo na domácí půdě, kde vyhrál turnaj dorostu kategorie „B“, a tak jsme byli zvědaví, jak se mu povede na MČR. Los mu přidělil Davida Kovaříka, se kterým si poradil ve finále domácího turnaje týden předtím a i tentokrát nad ním zvítězil 6/4, 7/6. V dalším kole ho čekal první nasazený hráč Michael Vrbenský, kterému Dominik podlehl 6/4, 6/2. Vrbenský se nakonec stal halovým mistrem ČR. Do soutěže čtyřhry se Dominik přihlásil s Danielem Rabasem z LTC Pardubice a od začátku se jim velmi dařilo, i když to byl první turnaj, na kterém spolu hráli. Nejprve postoupili z prvního kola a ve druhém těsným výsledkem porazili druhý nasazený pár Alessandro Ricci (I. ČLTK Praha), Štěpán Holiš (TK AGROFERT Prostějov) 4/6, 6/4 a 10/5. V semifinále přehráli dvojici Martin Bugaj (TK SK Zlín), Albert Šprlák-Puk (TK AGROFERT Prostějov) 6/4, 6/3 a čekal je finálový souboj proti dvojici Ondřej Čtverák, Filip Guziur (oba TK AGROFERT Prostějov). První set vyšel stoprocentně dvojici z Prostějova, která nepovolila Dominikovi s Danielem ani jeden gem a vyhrála 6/0. Druhý set byl od začátku vyrovnaný a poměrem 7/5 se podařilo srovnat stav na 1/1 na sety. Na programu byl závěrečný super tie-break, který v koncovce lépe zvládli Čtverák s Guziurem a stali se tak halovými mistry ČR. Ondřeji Čtverákovi, který v loňské sezóně nastupoval za SK Tenis Tišnov v družstvech dorostu i dospělých, k úspěchu gratulujeme. Blahopřejeme rovněž Dominiku Křipskému za stříbrnou medaili, která je pro klub i pro Dominika obrovským úspěchem a motivuje ostatní hráče klubu k další přípravě a soutěžím.
O stejném víkendu, kdy se konalo MČR dorostu, se na domácích kurtech v hale odehrál „Turnaj rodinných dvojic“ pořádaný pro členy a jejich rodinné příslušníky. Devatenáct dvojic bojovalo o putovní pohár a medaile, ale hlavně si užívalo první grilování a pohodu, která turnaj vždy provází. Vítězem turnaje se stala dvojice Petr a Filip Křipští, která ve finále porazila Aleše a Tomáše Stříteské. Víkend tedy patřil bratrům Křipským. Dominik zaznamenal velký úspěch na MČR a Filip s Petrem získali pohár pro rodinné dvojice.