Jíchová a Sebera na Mistrovství světa

Polská Toruň přivítala v posledním březnovém týdnu 2019 halový světový šampionát v atletice kategorií masters. Z Tišnova se mistrovství zúčastnili dva závodníci.

V pětiboj kategorii M45 nastoupil Martin Sebera a obsadil 7. místo! V jednotlivých disciplínách předvedl výkony: 60 metrů překážek 9,32 sekund; dálka 565 centimetrů; koule 7 kilogramů 10,52 metru; výška 163 centimetrů; 1 kilometr 3:30,08. Celkový bodový zisk 3 381 bodů znamená nový český rekord.

Na sprinterských tratích se rvala se světovou špičkou v kategorii W50 Ivana Jíchová a podařily se zatím nejlepší halové výkony, 200 metrů za 29,56 sekund znamenající postup do semifinále, kde obsadila 16. místo a český halový rekord ve své kategorii. Vzápětí na 400 metrech zaběhla čas 68,10 sekund, čímž si vybojovala 8. místo! Na závěr závodů běžela i v reprezentační ženské štafetě 4×200 metrů, která doběhla na 5. místě v čase 2:01,65 sekund.

NoMenRun 2019 – jeden z nejtěžších štafetových závodů probíhá na trase mezi Novým Městem na Moravě a Velkou Bíteší. Čtyřčlenné výhradně ženské týmy zdolávají trasu 88 kilometrů v kopcích, lesích a loukách Českomoravské vrchoviny. Na letošním startu byly opět dva týmy z Tišnova. DrTi tým s Petrou Seberovou, Lenkou Hrabovskou, Silvou Divišovou a Ninou Bartoňkovou i přes zlepšení z loňského roku obsadil časem 7:30:52 hodin 5. místo. Družstvo Rolling Women (Katka Smetanová, Daniela Vojtová, Jindra Vrzalová, Dita Hrubešová) časem 9:12:49 hod. obsadilo celkové 39. místo ze 116 zúčastněných.