Sportovci z „Osmadvacítky“ bodují

S postupujícím jarem se opět rozbíhá kolotoč atletických závodů s názvem Pohár rozhlasu. Přestože je naše škola zaměřená na rozšířenou výuku matematiky a přírodovědných předmětů, ukazuje se, že sport není dětem cizí a naši sportovci se v konkurenci ostatních škol neztrácejí. Z okrskového kola, které jako tradičně pořádáme na našem hřišti, jsme ve všech věkových kategoriích postoupili z prvních míst do okresního kola.

Okresní kolo, které se konalo 10. 5. 2018 v Brně v  areálu Moravské Slávie za účasti šesti nejlepších škol ve všech kategoriích okresu (Židlochovice, Šlapanice, Újezd, Zastávka, Mokrá, Tišnov – Smíškova, Tišnov – nám. 28. října, Gymnázium Tišnov) jsme o sobě dali hodně vědět.  Jako jediné družstvo jsme ve všech věkových kategoriích obsadili místa na stupních vítězů. Mladší děvčata, která jsou žákyněmi šestých tříd, obsadila 3. místo. Pro většinu z nich to byla úplně první zkušenost a o to více se takový výsledek cení! Mladší chlapci byli ještě o stupínek výše, probojovali se na místo druhé. Starší žákyně a žáci (8. – 9. třída) své kategorie opět vyhráli a zaslouženě si vybojovali postup do krajského kola. Ukázalo se, že zkušenost z obdobných závodů je velkou výhodou. Starší žáci se již na podzim 2017 umístili na šestém místě v republikovém finále v Atletickém čtyřboji. Pevně doufáme, že ještě nějaký ten postup vybojujeme.