Atletika Tišnov

Úspěchy na mistrovsví ČR

Vrchol žákovských individuálních soutěží – mistrovství České republiky (MČR) se odehrálo 23. – 24.9. v Břeclavi. Už jen samotná nominace, kterou provádí technický delegát Českého atletického svazu, je velmi dobrou vizitkou pro mladé atlety, protože jsou vybráni jen ti nejlepší s výkonností hodnou MČR. Z Tišnova odcestovalo hned kvarteto závodníků. Věkem mladší žákyně Hana Blažková si zkusila boj s o 2 roky staršími sprinterkami na 60 m. Čas 8,55 s na finále nestačil. V chlapcích své finálové naděje živil Marek Paralič, který v nejkratším sprintu na 60 m časem 7,51 s byl třetím nepostupujícím do finále. I tak celkové 11. místo mezi českými sprintery je velmi dobrá vizitka. Druhý den Marek nastoupil opět ke sprintu, tentokrát na 150 m a časem 17,81 s opět obsadil opět 11. místo, čímž potvrdil příslušnost k nejlepším českým sprinterům. Ve výšce i přes lehkou virózu exceloval Filip Misař a jen vinou zaváhání na výšce 163 cm skončil 9. Výkon 163 cm skočený na první pokus v deštivém a chladném počasí stačil na 6. místo… Misařovo umístění je tak nejlepším tišnovským výsledkem na celém mistrovství. Ve štafetě 4×60 m pak duo tišnovských sprinterů Marek Paralič a Filip Drhlík doplněné dvěma sprintery z Vyškova obsadilo časem 28,95 s 16. místo.

Zlatá Blažková

Neděle 1. října 2017 přivítala v Hranicích nejlepší atlety Moravy v kategorii mladšího žactva. Celou letošní sezónu Hana Blažková potvrzovala velmi dobrou sprinterskou formu a podařilo se jí o ní přesvědčit i celou moravskou konkurenci i na konci sezóny. Nejkratší sprint na 60 m vyhrála časem 8,47 s a na 150 m doběhla celkově druhá časem 45,19 s.